Filia KM IBIS w Otwocku

zorganizowana na bazie powstałej w 2001 roku grupy, w skład której wchodzi Szpital Jednodniowy „Klinika Medyczna Ibis” oraz „Sensor Cliniq”. Główna działalność szpitala i przychodni przyszpitalnej obejmuje wykonywanie zabiegów chirurgicznych z zakresu okulistyki z możliwością refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. W czerwcu 2006 otrzymaliśmy certyfikat na zgodność naszego Systemu Zarządzania Jakością z wymaganiami normy ISO 9001:2000.

W oparciu o dwudziestoletnie doświadczenie naszego ośrodka specjalizującego się w wykonywaniu operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z jednoczesnym wszczepieniem zwijalnych, sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych o różnych cechach leczniczych i terapeutycznych uruchomiona została filia KM IBIS w Otwocku. Dysponujemy sprzętem do wykonywania operacji, badań okulistycznych oraz badań ultrasonograficznych gałki ocznej. Porad okulistycznych udziela personel lekarzy specjalistów przy wsparciu zespołu pielęgniarskiego, otaczając naszych pacjentów troską.

Wybór soczewki wewnątrzgałkowej to wybór jeden na całe życie. Dlatego nasi pacjenci mogą, po konsultacji ze specjalistą wybrać różne soczewki, które oprócz korekcji wady wzroku powstałej po usunięciu własnej soczewki mogą skorygować szereg innych zaburzeń widzenia zapewniając możliwie najlepszą jakość widzenia. Są to soczewki tak skonstruowane, aby jak najbardziej przypominały naturalną soczewkę oka, posiadające żółty filtr, który blokuje szkodliwy wpływ niebieskiego światła na siatkówkę i chroni przed starczym zwyrodnieniem plamki (chorobą AMD). U pacjentów z astygmatyzmem można zastosować soczewki zapewniające widzenie dali bez okularów, polepszając jednocześnie ostrość i jakość obrazu. Ponadto wykonujemy operacje przeciwjaskrowe oraz drobne zabiegi okulistyczne.

Klinika Medyczna IBIS Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k.

KLINIKA MEDYCZNA IBIS - FILIA OTWOCK
ul. Borowa 14/18, 05-400 Otwock